W sobotę, 28 kwietnia br. w Międzychodzie odbył się turniej tenisa stołowego – pierwsza edycja AjchlerCUP Międzychód o Puchar Posła Zbigniewa Ajchlera. Podczas turnieju, w trzech kategoriach wiekowych zmierzyli się młodzież, dorośli oraz seniorzy, którzy grają w tenisa stołowego na poziomie zaawansowanym.

Organizacją tegorocznego turnieju zajmuje się KTS Jeziorak Międzychód, przy wsparciu Zbigniewa Ajchlera Posła na Sejm RP, członka Platformy Obywatelskiej. Turniej rozpoczął się w sobotę od godziny 10.00 w hali sportowej przy międzychodzkim stadionie, przy ul. Sportowej 6, Międzychód. Uczestnicy, którzy zostali zaproszeni przez Organizatorów, rywalizowali przez cały dzień w trzech kategoriach wiekowych, pierwsza kategoria – zawodnicy do 18 lat, druga kategoria – zawodnicy w przedziale wiekowym 18 – 45 lat, oraz trzecia kategoria – zawodnicy powyżej 45 lat.
Podczas turnieju zmierzyli się najlepsi zawodnicy wśród amatorów z Wielkopolski podczas którego zostaną wyłonieni najlepsi grających w tenisa w naszym województwie – mówi współorganizator Jacek Stryjewski, Członek Zarządu KTS Jeziorak Międzychód.
Po zakończeniu wszystkich rozgrywek, swoje umiejętności gry zaprezentował główny sponsor turnieju – Zbigniew Ajchler Poseł na Sejm RP, członek Platformy Obywatelskiej, który niejednokrotnie podkreśla jak duży wpływ na jego życie miał sport.

Jestem dumny, że mogę współorganizować turniej, który łączy graczy z różnych grup wiekowych. Mam nadzieję, że będzie to widowisko, które przyciągnie sporą rzeszę kibiców chętnych do zobaczenia gry na najwyższym poziomie. Zapraszam w imieniu swoim oraz współorganizatora KTS Jeziorak Międzychód, wszystkich kibiców kochających tenisa stołowego. – Zbigniew Ajchler.